Ocenění zdravotníků domácí hospicové péče

Jaro bylo i pro Domácí hospic Jordán velmi náročné.
Veškeré benefiční akce, důležitý zdroj příjmů, byly zrušeny. Dárců nám postupně ubývá (při úsporách se první škrtá "na charitě" - chápeme to). A naše péče není, jak si mnozí myslí, plně hrazena zdravotními pojišťovnami. A přesto všechno jsme fungovali dál. A i jsme navýšili počet našich pacientů, abychom ušetřili lůžka nemocnicím. A nyní jsme opět připraveni pomoci (i když finanční situace je již vážná). A už i pomáháme.

A tak jsme byli překvapeni, že naši zdravotníci byli vyloučeni z Dotačního programu na podporu mimořádného finančního ohodnocení zaměstnanců zdravotnických zařízení v souvislosti s epidemií covid-19.

Tedy, hlavně jsme byli naštvaní. Naše "holky" pracovaly do úmoru. Dělaly to rády, ale vážně si nezaslouží jako jiní zdravotníci poděkování od vlády?

Od léta probíhá korespondence mezi Fórem mobilních hospiců, naší zastřešující organizací a Ministerstvem zdravotnictví:

Probíhala jednání a výsledek shrnula Tisková zpráva z pondělí 19.10.2020 (PDF)

Ukázka (JPG):