Domácí Hospic Jordán

Čtvrtletník

Září 2018

Ohlédnutí za během

Dobročinný běh je minulostí. Ač celé léto nepršelo a trávníky známe jen z vyprávění, tak v neděli 2. září „konečně“ zapršelo…

Běžci nás sice ubezpečovali, že je to lepší než tropický den, ale přesto jsme se dívali na oblohu stejně zamračeně jako ona na nás.

Ovšem běžci měli pravdu. Přišli jste a bylo vás hodně. Běžců na obou tratích se sešlo 383 a to se nedostavilo několik běžců zaregistrovaných on-line. On-line registrace byly novinkou letošního běhu. Portál www.behyprohospice.cz vytvořený za finanční podpory Nadačního fondu Avast nám ušetřil mnoho času a stresu na stadionu a jsme rádi, že jste ho hojně využívali.

Novinkou nebyl náš spolupořadatel – oddíl Atletika Tábor. Stejně jako vloni nám podali pomocnou ruku. Jejich pomoc s organizací je nedocenitelná a není nadsázkou tvrzení, že bez atletů a jejich přátel a rodinných příslušníků by Dobročinný běh nebyl.

Po loňských stížnostech neběžců, dětí a sprintérů jsme letos připravili symbolický běh „Stovka za stovku“. Zájem o tento běh předčil naše očekávání, i když zrovna v čase konání Symbolického běhu „lilo jako z konve“. Ale to běžcům nevadilo (mnohým dětem se to i líbilo) a běhali a závodili mezi sebou o sto šest. Tým hospice Symbolickou stovku zahájil a atmosféra nás strhla natolik, že přes ubezpečování, že my opravdu jen půjdeme, jsme sto metrů proběhli jako Usein Bolt. Velký dík zde patří startérovi panu Jaroslavu Svobodovi, který běhy v dešti srdnatě startoval, a i on si svou stovku uběhl.

Hlavní běh se běžel po stejné trati jako vloni. Jen jedna malá část musela být z bezpečnostních důvodů změněna. Čas vítězného běžce Jana Macouna 18 minut 51 vteřin nás překvapil. Mezi ženami zvítězila Eliška Říhová, která by se se svým časem 24 minut 2 vteřiny neztratila ani mezi muži.

Bylo potěšující, že se běhu účastnily i firemní týmy. Díky tomu jste mezi účastníky mohli zahlédnout běžce firem KALAS Sportswear, Silon, Rej s.r.o., Projekt4sport. Farma u Drhovských nakonec svá startovní čísla nevyužila, a místo běžců poslala mléko pro vítěze.

Součástí hlavního běhu byl i první ročník Poháru jihočeských nemocnic. Zúčastnila se ho pětičlenná družstva jihočeských nemocnic z Tábora, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Jindřichova Hradce a Strakonic. To, že vyhrála táborská nemocnice je pouze a jen náhoda.

Na nedělního odpoledne byl připraven i doprovodný program pro děti s velkoplošnými omalovánkami od firmy INO a Dětskou atletikou, kterou zajišťovaly mladé členky atletického oddílu. Děti si zkoušely různé disciplíny a kdo ví, třeba máme na fotkách budoucí šampiony.

V neděli pršelo, ale byla to krásná neděle. A to díky všem, kteří se na běhu podíleli. Byli jste úžasní: na trase, podél trasy, na stadionu i v zákulisí!

Děkujeme Monice Pincové, Lucii Šetelíkové a celému oddílu Atletika Tábor i jejich pomocníkům za úžasnou spolupráci. Monika s Lucií za nás vyřešily spoustu problémů a pomohly mnoha radami.

Děkujeme starostovi města Tábora Jiřímu Fišerovi za záštitu běhu.

Děkujeme za finanční podporu Lékařskému odborovému klubu – Svazu českých lékařů, Jihočeskému kraji a Jihočeským nemocnicím a.s.

Děkujeme firmám KALAS Sportswear, Silon, Rej s.r.o., Projekt4sport a Farma u Drhovských za finanční podporu a účast.

Děkujeme firmám Silon, Rej s.r.o., penzionu Na Pláži (Přední Výtoň), Farmě u Drhovských a Českému rozhlasu Budějovice za ceny pro vítěze a firmě Rej s.r.o. i za sušenky pro všechny běžce.

Děkujeme Evě Měřínské a Věře Tiché za založení běžeckých výzev na podporu hospice.

Děkujeme za mediální partnerství Českému rozhlasu České Budějovice a webu Kulturne.com.

Děkujeme Martinu Donátovi za skvělé moderování běhu.

Děkujeme Putovní pražírně za kávu a Hospůdce na kurtech Pavly Volkové za zajištění občerstvení.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům, kolegům a kolegyním z hospice, rodinným příslušníkům a přátelům za pomoc s organizací.

Děkujeme všem, kteří nemohli přijít, a přesto náš běh finančně podpořili.

Domácí hospic Jordán získal díky vám všem 220.000 korun na péči o nevyléčitelně nemocné.

Děkujeme!!!

 

 


Všem fotografům a "filmařům" děkujeme za obrazový materiál k běhu.

Autor: Jan Kellner

Autor: Luboš Jura

Na běhu fotili a bezplatně poskytli fotografie: Jan Špaček, Kryštof Štafl

Fotografie: Kryštof Štafl

Fotografie od Davida Peltána jsou zde (na kulturne.com)


 

 

 

Partneři běhu:

 

Běh podpořili:

 


 

 

 

 

 

 

 

Mediální partner:

 

 

Den otevřených dveří

Jako každé září, i letos otvíráme široké veřejnosti dveře a zveme vás na návštěvu Domácího hospice Jordán.

Ve středu 26. září od 9:00 do 17:00 vám ukážeme naše zázemí, zodpovíme vaše dotazy, nabídneme kávu nebo čaj.

Ve středu 26. září je Den otevřených dveří Domácího hospice Jordán.

Přijďte, těšíme se na vás.


Svíčky nám posvítí na cestu

 

Na sobotní podvečer a večer 13. října připravujeme krátký pochod se svíčkami ze Žižkova náměstí v Táboře přes Holečkovy sady na náměstí Mikuláše z Husi (Klášterák).

Pochod nebo spíše procházka "Vzpomínka se světlem" se svíčkami bude připomenutím všech našich blízkých, kteří nás již opustili.

Vychází se v 18:00 ze Žižkova náměstí přes Holečkovy sady na náměstí Mikuláše z Husi, kde bude připraven punč a čaj na zahřátí.

Na závěr večera bude od 19:00 v kostele Narození Panny Marie koncert Jiřího Sychy.

Lucerničky či lucerny doporučujeme přinést vlastní. Svíčku si bude možné zakoupit na "startu" pochodu. Vstupné na koncert je dobrovolné. Výtěžek z akce bude použit na provoz Domácího hospice Jordán.

Pro podrobnější informace sledujte náš web a Facebook.


Trasa pochodu

Kampaň DOMA. Týden pro mobilní hospice

My, poskytovatelé mobilní hospicové péče, máme stejné cíle – dělat vše pro to, aby umírání doma bylo jednou z běžně dostupných možností, které si lidé mohou v závěru života vybrat.

Kampaň DOMA vznikla proto, aby lidé věděli, co je to mobilní hospicová péče, že je možné umírat doma, a že existují odborné služby, které je podpoří, péči zajistí a provedou je péčí (více o kampani zde).

Kampaň bude probíhat v týdnu od 8.10. do 14.10.2018 po celé České republice.

Zahájena bude 8.10.2018 Papučovým dnem.

Vezměte si své DOMA (což symbolizují papuče neboli bačkory) do práce a podpořte tím myšlenku domácí (mobilní) hospicové péče (vše k Papučovému dni naleznete zde).

Domácí hospic Jordán se zapojí vzpomínkovým pochodem se svíčkami a koncertem Jiřího Sychy a rýsují se ještě další akce. A v pondělí 8.října chodíme v hospici jen v papučích!

Pro další informace sledujte náš web a Facebook.

 

GDPR

V návaznosti na Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které vstoupilo v platnost 25. 5. 2018 vám sdělujeme, že v naší organizaci zpracováváme a uchováváme vaše osobní údaje.

Vaše osobní údaje (název firmy, jméno a příjmení kontaktní osoby, poštovní adresa, e-mailová adresa, popř. telefonní číslo) uchováváme pro případ, abychom vás mohli pozvat na akci pořádanou hospicem či benefiční akci pro hospic, informovat o dění v hospici nebo vám poděkovat za podporu.

Nepředáváme kontakty třetím osobám a uchováváme vaše osobní údaje v souladu s platnými zákony.

Pokud si nepřejete jakýkoli další kontakt, prosím sdělte nám to na e-mail iva.pokorna@hospicjordan.cz a my vaše data vymažeme z naší databáze kontaktů.

 

 

Partneři Domácího hospice Jordán

Děkujeme

detail