Děkujeme Nadaci Agrofert za podporu

logo firmyDěkujeme Nadaci Agrofert za další štědrou podporu našeho hospice. Naše žádost (Projekt DOMA JE NEJLÍP!) podaná do grantu Hospic 2021 byla vyřízena pozitivně a my jsme obdrželi 250000 korun na mzdy našeho zdravotnického týmu.
Děkujeme za opětovnou podporu!

Rotary klub Tábor podpořil hospic!

logo Na svatého Martina bývá husí hostina, a když ji pořádá Rotary klub Tábor, tak se i neziskové organizace v Táboře mohou těšit. Proč? Protože Svatomartinská husa RC Tábor je spojená nejen s dobrým jídlem, ale i s charitou. A letos se Rotary klub Tábor rozhodl opět podpořit náš hospic!

Výnos ze vstupného a dražby vín je krásných 140000 korun. Tato částka nám umožní třeba 140 výjezdů lékařů a sester k pacientovi nebo plně pokryje 56 dnů péče, tedy dá 56 dnů doma nevyléčitelně nemocným.

Moc děkujeme za opětovnou pomoc. Vážíme si ji a těší nás.

Akce "Špejchar ožívá" pomohla i hospici!

"Špejchar ožívá", neboli kulturní oživení téměř třísetletého měšického špejcharu. Proč o tom píšeme my?
1) Akce to byla výborná.
2) Organizátoři z Měšic se rozhodli vybrané vstupné věnovat našemu hospici.

Děkujeme!
A držíme palce, ať se vám daří a Špejchar ožije zcela.
Foto z předání daru (12025 korun), který přivezl pan M. Jůza.
předání daru

Děkujeme Putovní pražírně

Moc rádi zveme dárce k nám na návštěvu. U Putovní pražírny jsme udělali výjimku a dorazili na návštěvu do jejich Neputovní kavárny. Rozhodnutí to bylo moudré, neboť dar 29755, který je výsledkem charitativní dražby pytlů od kávy, nás příjemně překvapil a my mohli úspěch dražby zapít skvělou (opět darovanou) kávou.
Děkujeme Martinu Broukalovi z Putovní Pražírny za další podporu hospice.
Nejenže dělá dobrou kávu od srdce, ale i to srdce má dobré!
A samozřejmě děkujeme všem dražitelům. Pomohli jste!
Foto z předání daru, aneb hrneček plný pomoci.

předání daru

Máme 2. lékařku s atestací Paliativní medicína!

MUDr. Štěpánka FojtůBlahopřejeme naší kolegyni MUDr. Štěpánce Fojtů ke složení atestační zkoušky z oboru Paliativní medicína.
Lékařů s touto atestací je v Jihočeském kraji málo – dají se spočítat na prstech obou rukou. Jsme hrdí, že hned dvě lékařky z tohoto počtu jsou součástí našeho týmu.
Zvyšování kvalifikace, sledování novinek v oboru, účast na odborných kurzech a seminářích – to je jeden z hlavních pilířů kvalitní domácí hospicové péče, a proto součástí práce v domácím hospici je i celoživotní vzdělávání se.
Štěpánko, gratulujeme a děkujeme za vše, co pro hospic a naše pacienty děláš (a to jak v pracovní době, tak i ve svém volném čase).

Děkujeme za Bleší trh!

Bleší trhy asi znáte. Ale hospicový "blešák" - to je přece jen něco trochu jiného. To máte: "Vybrat věci, roztřídit věci, napytlovat věci, v pátek celé dopoledne věšet oblečení na ramínka (díkyGymnáziu PdC za tuto možnost!), sobotu už v sedm ráno připravit ostatní věci na prodej, pak prodávat, uklidit věci, uklidit prodejní prostor, odvozit zbylé věci..."
Uznejte, není toho málo. A my to to opět zvládli. Ale jen díky tomu, že máme skvělé dobrovolnice a i kolegyně (i paní doktorku jste mohli vidět prodávat). A hlavně děkujeme kolegyni Věrce Šimkové, že si to opět celé vzala na povel a také vše odpracovala (mimo svou pracovní dobu). A samozřejmě velký dík patří jak dárcům, tak i kupujícím. Váš nákup umožní našim pacientům být doma. A to je skvělé, že?
Také děkujeme Gymnáziu Pierra de Coubertina za poskytnutí prostoru a Svazku obcí mikroregionu Táborsko za bezplatné zapůjčení setů (našich pultů).
Děkujeme, děkujeme a děkujeme!

Díky Blešímu trhu nám na péči o naše pacienty přibylo krásných 57067 korun!❤️