Domácí Hospic Jordán

Aktuality

Aktuality

Děkujeme Nadaci Agrofert za podporu

logo firmyDěkujeme Nadaci Agrofert za další štědrou podporu našeho hospice. Naše žádost (Projekt DOMA JE NEJLÍP!) podaná do grantu Hospic 2021 byla vyřízena pozitivně a my jsme obdrželi 250000 korun na mzdy našeho zdravotnického týmu.
Děkujeme za opětovnou podporu!

Rotary klub Tábor podpořil hospic!

logo Na svatého Martina bývá husí hostina, a když ji pořádá Rotary klub Tábor, tak se i neziskové organizace v Táboře mohou těšit. Proč? Protože Svatomartinská husa RC Tábor je spojená nejen s dobrým jídlem, ale i s charitou. A letos se Rotary klub Tábor rozhodl opět podpořit náš hospic!

Výnos ze vstupného a dražby vín je krásných 140000 korun. Tato částka nám umožní třeba 140 výjezdů lékařů a sester k pacientovi nebo plně pokryje 56 dnů péče, tedy dá 56 dnů doma nevyléčitelně nemocným.

Moc děkujeme za opětovnou pomoc. Vážíme si ji a těší nás.

Akce "Špejchar ožívá" pomohla i hospici!

"Špejchar ožívá", neboli kulturní oživení téměř třísetletého měšického špejcharu. Proč o tom píšeme my?
1) Akce to byla výborná.
2) Organizátoři z Měšic se rozhodli vybrané vstupné věnovat našemu hospici.

Děkujeme!
A držíme palce, ať se vám daří a Špejchar ožije zcela.
Foto z předání daru (12025 korun), který přivezl pan M. Jůza.
předání daru

Děkujeme Putovní pražírně

Moc rádi zveme dárce k nám na návštěvu. U Putovní pražírny jsme udělali výjimku a dorazili na návštěvu do jejich Neputovní kavárny. Rozhodnutí to bylo moudré, neboť dar 29755, který je výsledkem charitativní dražby pytlů od kávy, nás příjemně překvapil a my mohli úspěch dražby zapít skvělou (opět darovanou) kávou.
Děkujeme Martinu Broukalovi z Putovní Pražírny za další podporu hospice.
Nejenže dělá dobrou kávu od srdce, ale i to srdce má dobré!
A samozřejmě děkujeme všem dražitelům. Pomohli jste!
Foto z předání daru, aneb hrneček plný pomoci.

předání daru

Máme 2. lékařku s atestací Paliativní medicína!

MUDr. Štěpánka FojtůBlahopřejeme naší kolegyni MUDr. Štěpánce Fojtů ke složení atestační zkoušky z oboru Paliativní medicína.
Lékařů s touto atestací je v Jihočeském kraji málo – dají se spočítat na prstech obou rukou. Jsme hrdí, že hned dvě lékařky z tohoto počtu jsou součástí našeho týmu.
Zvyšování kvalifikace, sledování novinek v oboru, účast na odborných kurzech a seminářích – to je jeden z hlavních pilířů kvalitní domácí hospicové péče, a proto součástí práce v domácím hospici je i celoživotní vzdělávání se.
Štěpánko, gratulujeme a děkujeme za vše, co pro hospic a naše pacienty děláš (a to jak v pracovní době, tak i ve svém volném čase).

Děkujeme za Bleší trh!

Bleší trhy asi znáte. Ale hospicový "blešák" - to je přece jen něco trochu jiného. To máte: "Vybrat věci, roztřídit věci, napytlovat věci, v pátek celé dopoledne věšet oblečení na ramínka (díkyGymnáziu PdC za tuto možnost!), sobotu už v sedm ráno připravit ostatní věci na prodej, pak prodávat, uklidit věci, uklidit prodejní prostor, odvozit zbylé věci..."
Uznejte, není toho málo. A my to to opět zvládli. Ale jen díky tomu, že máme skvělé dobrovolnice a i kolegyně (i paní doktorku jste mohli vidět prodávat). A hlavně děkujeme kolegyni Věrce Šimkové, že si to opět celé vzala na povel a také vše odpracovala (mimo svou pracovní dobu). A samozřejmě velký dík patří jak dárcům, tak i kupujícím. Váš nákup umožní našim pacientům být doma. A to je skvělé, že?
Také děkujeme Gymnáziu Pierra de Coubertina za poskytnutí prostoru a Svazku obcí mikroregionu Táborsko za bezplatné zapůjčení setů (našich pultů).
Děkujeme, děkujeme a děkujeme!

Díky Blešímu trhu nám na péči o naše pacienty přibylo krásných 57067 korun!❤️
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10

Partneři Domácího hospice Jordán

Děkujeme

detail