Domácí Hospic Jordán

Dobročinný běh pro hospic 2.9.2018

Dobročinný běh je minulostí. Ač celé léto nepršelo a trávníky známe jen z vyprávění, tak v neděli 2. září „konečně“ zapršelo…

Běžci nás sice ubezpečovali, že je to lepší než tropický den, ale přesto jsme se dívali na oblohu stejně zamračeně jako ona na nás.

Ovšem běžci měli pravdu. Přišli jste a bylo vás hodně. Běžců na obou tratích se sešlo 383 a to se nedostavilo několik běžců zaregistrovaných on-line. On-line registrace byly novinkou letošního běhu. Portál www.behyprohospice.cz vytvořený za finanční podpory Nadačního fondu Avast nám ušetřil mnoho času a stresu na stadionu a jsme rádi, že jste ho hojně využívali.

Novinkou nebyl náš spolupořadatel – oddíl Atletika Tábor. Stejně jako vloni nám podali pomocnou ruku. Jejich pomoc s organizací je nedocenitelná a není nadsázkou tvrzení, že bez atletů a jejich přátel a rodinných příslušníků by Dobročinný běh nebyl.

Po loňských stížnostech neběžců, dětí a sprintérů jsme letos připravili symbolický běh „Stovka za stovku“. Zájem o tento běh předčil naše očekávání, i když zrovna v čase konání Symbolického běhu „lilo jako z konve“. Ale to běžcům nevadilo (mnohým dětem se to i líbilo) a běhali a závodili mezi sebou o sto šest. Tým hospice Symbolickou stovku zahájil a atmosféra nás strhla natolik, že přes ubezpečování, že my opravdu jen půjdeme, jsme sto metrů proběhli jako Usein Bolt. Velký dík zde patří startérovi panu Jaroslavu Svobodovi, který běhy v dešti srdnatě startoval, a i on si svou stovku uběhl.

Hlavní běh se běžel po stejné trati jako vloni. Jen jedna malá část musela být z bezpečnostních důvodů změněna. Čas vítězného běžce Jana Macouna 18 minut 51 vteřin nás překvapil. Mezi ženami zvítězila Eliška Říhová, která by se se svým časem 24 minut 2 vteřiny neztratila ani mezi muži.

Bylo potěšující, že se běhu účastnily i firemní týmy. Díky tomu jste mezi účastníky mohli zahlédnout běžce firem KALAS SportswearSilonRej s.r.o.Projekt4sportFarma u Drhovských nakonec svá startovní čísla nevyužila, a místo běžců poslala mléko pro vítěze.

Součástí hlavního běhu byl i první ročník Poháru jihočeských nemocnic. Zúčastnila se ho pětičlenná družstva jihočeských nemocnic z Tábora, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Jindřichova Hradce a Strakonic. To, že vyhrála táborská nemocnice je pouze a jen náhoda.

Na nedělního odpoledne byl připraven i doprovodný program pro děti s velkoplošnými omalovánkami od firmy INO a Dětskou atletikou, kterou zajišťovaly mladé členky atletického oddílu. Děti si zkoušely různé disciplíny a kdo ví, třeba máme na fotkách budoucí šampiony.

V neděli pršelo, ale byla to krásná neděle. A to díky všem, kteří se na běhu podíleli. Byli jste úžasní: na trase, podél trasy, na stadionu i v zákulisí!

Děkujeme Monice Pincové, Lucii Šetelíkové a celému oddílu Atletika Tábor i jejich pomocníkům za úžasnou spolupráci. Monika s Lucií za nás vyřešily spoustu problémů a pomohly mnoha radami.

Děkujeme starostovi města Tábora Jiřímu Fišerovi za záštitu běhu.

Děkujeme za finanční podporu Lékařskému odborovému klubu – Svazu českých lékařů, Jihočeskému kraji a Jihočeským nemocnicím a.s.

Děkujeme firmám KALAS Sportswear, Silon, Rej s.r.o., Projekt4sport a Farma u Drhovských za finanční podporu a účast.

Děkujeme firmám Silon, Rej s.r.o., penzionu Na Pláži (Přední Výtoň), Farmě u Drhovských a Českému rozhlasu Budějovice za ceny pro vítěze a firmě Rej s.r.o. i za sušenky pro všechny běžce.

Děkujeme Evě Měřínské a Věře Tiché za založení běžeckých výzev na podporu hospice.

Děkujeme za mediální partnerství Českému rozhlasu České Budějovice a webu Kulturne.com.

Děkujeme Martinu Donátovi za skvělé moderování běhu.

Děkujeme Putovní pražírně za kávu a Hospůdce na kurtech Pavly Volkové za zajištění občerstvení.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům, kolegům a kolegyním z hospice, rodinným příslušníkům a přátelům za pomoc s organizací.

Děkujeme všem, kteří nemohli přijít, a přesto náš běh finančně podpořili.

Domácí hospic Jordán získal díky vám všem 220.000 korun na péči o nevyléčitelně nemocné.

Děkujeme!!!

Fotografie z běhu naleznete zde

Partneři Domácího hospice Jordán

Děkujeme

detail