Domácí Hospic Jordán

Čtvrtletník

Květen 2019

Zveme vás na koncert

PLAKÁT

„A jak se říká?“ „Děkuji!“
Znáte to. Učili nás to už dětství, za dárky se děkuje.

Ale jak poděkovat za podporu a dary, které jsou pro nás existenčně důležité? Jak poděkovat tolika lidem, kterým není lhostejný osud nevyléčitelně nemocných. Jak vám říct, jak moc si vaší podpory vážíme? Myslíme si, že nejlepší příležitostí je osobní setkání. Proto jsme připravili „zahradní slavnost“ za zvuku hudby. Zahradu zastoupí park u venkovního pódia u Cesty u Tismenického potoka. A hudba bude dílem táborské skupiny MexWave, která vystoupí bez nároku na honorář.

Připraveno bude i drobné občerstvení z kuchyní našich úžasných dobrovolnic a kolegyň.
Nezapomeňte, v pátek 7. června bude hrát dobrá hudba pro dobré lidi. Těšíme se na vás!
amfiteátrMísto konání

mapa
MapaV hlavní roli - studenti a žáci

Stále posloucháme, že ta dnešní mládež je taková a maková, že je nic, než ty internety nezajímá. Ale nevěřte tomu. My máme zcela jinou zkušenost.

Den laskavostiDěti ze Školního klubu při ZŠ Planá nad Lužnicí vyrobily kalendář, který prodaly a výtěžek z prodeje věnovaly hospici. Při návštěvě v hospici se jen tak zeptaly sestřiček, co by jim udělalo radost a na Den laskavosti si díky nim sestřičky zahrály bowlingový turnaj. A aby toho nebylo málo, děti věnovaly hospici finanční odměnu, která se vázala k ocenění Mladý hrdina.

Žáci ze Základní školy Zborovská v Táboře si vybrali hospic jako příjemce výnosu z adventního jarmarku a díky tomu máme v zázemí hospice krásné skříňky.

A skauti, skautky, světlušky a vlčata z jistebnické třináctky? Každý rok pro nás pořádají v Jistebnici předvánoční sbírku. V roce 2018 již osmou. A hospici je letos devět let…

Nesmíme samozřejmě zapomenout na jejich „kolegy“ ze střediska Planá nad Lužnicí, kteří nás také opakovaně podpořili.

Loňský Festival Student Jam jste asi zaznamenali. Celý výnos byl věnován na provoz hospice.

Dobročinný běh OAMnozí z vás navštívili naši výstavu „Až do konce – moje práce v hospici“ vytvořenou z fotografií studentů střední školy ArtEcon.

V předvánočním čase jsme dostali od studentů a pedagogů Střední školy spojů a informatiky krásný dárek. Uspořádali za zpěvu koled sbírku na podporu našeho hospice.

A nejnovějším počinem z řad studentů je Dobročinný běh Obchodní akademie a Vyšší odborné školy ekonomické v Táboře. Běhají pro dobrou věc již několik let a letos si vybrali Domácí hospic Jordán. A částka, kterou vyběhali nám vystačí na 24 dní péče o jednoho pacienta!

A velký dík patří i mladým dobrovolníkům a dobrovolnicím za jejich pomoc při různých benefičních akcích.

Studenti a žáci určitě nejsou vždy vzorní (a kdo je, že?), ale my můžeme plně potvrdit slavnou hlášku profesora Matulky (Cesta do hlubin študákovy duše): “ Student má nejen duši, ale i srdce.“ Děkujeme!
Dobročinný běh
Už trénujete?


Proč máte trénovat?
Pro v neděli 1. září 2019 se běží další Dobročinný běh kolem Jordánu pro hospic! Kdo nestihne natrénovat, může a zaběhnout v tak oblíbené Stovku za stovku.

Na našem webu jsou v eškeré informace k:
Registrovat se můžete již nyní na www.behyprohospice.cz .
Dobročinný bazar

Nakoupíte - pomůžete!


Předskokanem obnovených Bleších trhů (podzim) bude Dobročinný fashion bazar, který je součástí Festivalu Táborské dvorky.

V sobotu 15.června budeme na Žižkově náměstí prodávat vše, co vám ve vašem šatníku a šperkovnici chybí. A odnést si své úlovky můžete v nové kabelce.

Abyste měli nové věci kam dát, můžete nám do Dobročinného obchodu přinést bižuterii, šátky, šály, pásky a kabelky, které vás už nebaví, ale jiné potěší.
Noc literatury

Odpolední Noc literatury
v Dobročinném obchodě.

Zveme všechny děti a dospělé mladé duchem 12. června na Odpolední čtení do našeho Dobročinného obchodu v OD Dvořák. Zkušení předčítači si připravili příběhy pohádkové, tajemné i veselé.

Odpolední čtení je doprovodným programem Noci literatury, kterou hravě stihnete, neboť u nás se čte od 15:00 do 18:00 hodin.

Partneři Domácího hospice Jordán

Děkujeme

detail